Přerovský vrch

Pokud se v naší obci vydáte od kostela vlevo po trase Moravské vinné stezky zavede vás trasa na temeno Přerovského vrchu. Jeho západní svahy jsou pokryty vinohrady a skrývají 63 vinných sklepů které byly postaveny v letech 1900 1920. Ve zdejších vinicích jsou pěstovány převážně odrůdy Veltlínského zeleného, Müller Thurgau, v menší míře pak Ryzlink vlašský. Z červených vín jsou to pak odrùdy Svatovavřineckého, Frankovky nebo Modrého Portugalu.

Na vrcholu stoupání po silnici k Přerovskému vrchu se vám otevře pohled na panoráma Pavlovských vrchů s Mikulovem. Pokud si vyšlápnete na samotný Přerovský vrch, pak poslední úsek budete muset zdolat pěšky, ale výhled na obec Nový Přerov a její okolí stojí opravdu zato. Opravdu nezapomenutelným zážitkem je západ slunce sledovaný právě z Přerovského vrchu.

 

ATC Merkur Pasohlávky

Mušovská nádrž, střední nádrž Věstonická a dolní nádrž Novomlýnská. Jde o centrum ralaxace a vodních sportů. Můžete ochutnat v místních restauracích či stáncích dobrůtky typu langše, grilované ryby nebo nejrůznější steaky.

 

Za archeologií a habánskou kulturou

Vyjíždíte z Nového Přerova do Novosedel, Brodu nad Dyjí, Pasohlávek, Ivanně, Vranovic, Pouzdřany, Strachotína, Dolních Věstonic, Horních Věstonic, Dolních Dunajovic, Březí a zpět do Nového Přerova.

  • Nový Přerov
  • Novosedly
  • Pasohlávky
  • Pouzdøany
  • Dolní Věstonice
  • Dolní Dunajovice

Mikulov (vzdálenost asi 15 km)

Výšlap na Svatý kopeček, Kozí hrádek
Návštěva jeskyní Turold, židovského hřbitova
Návštěva centra města a zámku
Koupaliště
 

Pavlovské vrchy

Klentnice, Kočičí skála, Sirotčí hrádek, Stolová hora

Dolní Věstonice - archeologická expozice, Děvín, Dívčí hrady

 

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je krajinný celek o rozloze 283,09 km2.

V prosinci 1996 byl zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Tato oblast na pomezí Moravy a Dolního Rakouska byla v průběhu 18. a 19. století knížecím rodem Lichtenštejnů zformována do podoby přírodního parku. Prohlédnout si v areálu můžete např. Janův hrad, Minaret či Lovecký zámeček. Za zhlédnutí stojí také Apollonův chrám, chrám Tří Grácií, zámeček Belveder, Kolonáda na Reistně a Rendez-vous.

 

Lednice

Kromě prohlídky nádherného zámku Lednice doporučujeme navštívit také místní lázně více na www.lednicelazne.cz

   

Rakousko

Wildendürnbach

Sousední obec Wildendürnbach s vrchem Galgenberg, který je spirálovitě obtočen vinnými sklípky. Obec leží na společné česko-rakouské stezce.

 

Laa an der Thaya:

Městečko vzdálené asi 15 km nabízí pro odpočinek a relaxaci známé termální lázně, které vřele svým hostům doporučujeme. Další info na www.therme-laa.at