• Úvod
  • Fotogalerie
  • Ceník
  • Turistika
  • Kudy k nám
  • Kontakt


Přerovský vrch

Pokud se v naší obci vydáte od kostela vlevo po trase Moravské vinné stezky zavede vás trasa na temeno Přerovského vrchu. Jeho západní svahy jsou pokryty vinohrady a skrývají 63 vinných sklepů které byly postaveny v letech 1900 – 1920. Ve zdejších vinicích jsou pěstovány převážně odrůdy Veltlínského zeleného, Müller Thurgau, v menší míře pak Ryzlink vlašský z červených vín jsou to pak odrůdy Svatovavřineckého, Frankovky nebo Modrého Portugalu.

Na vrcholu stoupání po silnici k Přerovskému vrchu se vám otevře pohled na panoráma Pavlovských vrchů s Mikulovem. Pokud si vyšlápnete až na samotný Přerovský vrch pak poslední úsek budete muset zdolat pěšky, ale výhled na obec Nový Přerov a její okolí stojí opravdu zato. Opravdu nezapomenutelným zážitkem  je západ slunce sledovaný právě z Přerovského vrchu.


ATC Merkur Pasohlávky

Zhruba 15 km vzdálená obec Pasohlávky nabízí v autokemku Merkur možnost koupání v nádržích (horní nádrž Mušovská, střední nádrž Věstonická a dolní nádrž Novomlýnská). Nově je zde postaven rozsáhlý Aqualand Moravia.

Můžete také ochutnat v místních restauracích či stáncích dobrůtky typu langoše, grilované ryby, nejrůznější steaky………


Za archeologií a habánskou kulturou

Vyjíždíte z Nového Přerova do Novosedel, Brodu nad Dyjí, Pasohlávek, Ivaně, Vranovic, Pouzdřan, Strachotína, Dolních Věstonic, Horních Věstonic, Dolních Dunajovic, Březí a zpět do Nového Přerova.

Nový Přerov
Za obcí po trase Moravské vinné stezky směrem na Dobré Pole se nachází Přerovský vrch. Jeho západní svahy jsou pokryty vinohrady a skrývají 63 vinných sklepů. V zemědělsky nevyužívaných částech vrchu zůstaly zachovány zbytky kavylové stepi s kosatcem nízkým a sinokvětem měkkým. Turisté mohou využít zdejší hraniční přechod do Rakouska, kde se mohou u kopce Galgenberg napojit na Společnou Česko-Rakouskou stezku.
Novosedly
Známá vinařská obec, na jejím okraji je přírodní rezervace Slanisko Novosedly s výskytem chráněných druhů slanomilných rostlin a hmyzu.
Pasohlávky
Centrum vodních sportů a rekreace. Doporučujeme navštívit místní turistické informační centrum. V rekreačním areálu ATC Merkur je možné navštívit stálou archeologickou výstavu Římané na Mušově.
Pouzdřany
Jsou známé pobytem Habánů – novokřtěnců, kteří zde žili od roku 1538 do svého vyhnání v době po bitvě na Bílé hoře. Dominantou obce je vedle gotického kostela sv. Mikuláše také renesanční měšťanský dům č. 115 ze 16. století. V okolí domu se nachází naleziště habánské keramiky.
Dolní Věstonice
Archeologická lokalita sídliště lovců mamutů ze starší doby kamenné. Tato světoznámá paleolitická stanice lovců mamutů s doklady nejstaršího osídlení jižní Moravy byla osídlena již v době před 27 000 lety. Nejcennější nálezy pocházející z arch. výzkumu jsou nyní uloženy v muzeu Anthropos v Brně. V roce 1925 zde prof. Karel Absolón objevil světoznámou sošku Věstonické venuše. Výzkum v letech 1947 – 1952 odkryl jedny z nejstarších sídelních objektů člověka s výrobou kamenných nástrojů a hrobem ženy pod mamutí lopatkou. V centru obce, v budově bývalé radnice, se nachází stálá expozice s názvem Věk lovců mamutů. Obec je východiskem pěších cest k hradu Děvičky a do CHKO Pálava.
Dolní Dunajovice
Dochovanou vzácností v blízkosti kostela je pranýř z počátku 18. století. V Dolních Dunajovicích se  v roce 1870 narodil Karl Renner, první rakouský prezident. Pozoruhodným architektonickým prvkem v obci jsou barokizující štíty lisoven vinných sklepů.

 

Mikulov (vzdálenost asi 15 km)

Výšlap na svatý kopeček, Kozí hrádek

Návštěva jeskyní Turold , židovského  hřbitova

Návštěva centra města a zámku

Koupaliště


Pavlovské vrchy

Klentnice – Kočičí skála, Sirotčí hrádek, Stolová hora

Dolní Věstonice – archeologická expozice, Děvín, Dívčí hrady


Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je krajinný celek o rozloze 283,09 km2.


V prosinci 1996 byl zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.


Tato oblast na pomezí Moravy a Dolního Rakouska byla v průběhu 18. a 19. století knížecím rodem Lichtenštejnů zformována do podoby přírodního parku. Kromě obcí Valtice, Lednice (spojeny Bezručovou alejí z roku 1715) a Hlohovec jsou významnými krajinotvornými celky


  • uměle vysázený Boří les a
  • Lednické rybníky.

Areál zahrnuje také část lužního lesa při řece Dyji jižně od Břeclavi.


Lednice.


Kromě prohlídky nádherného zámku Lednice doporučujeme navštívit také místní lázně – více na www.lednicelazne.cz

  

Rakousko


Wildendürnbach

      Sousední obec Wildendürnbach s vrchem Galgenberg, který je spirálovitě obtočen vinnými sklípky. Obec leží na společné česko-rakouské stezce.


Laa an der Thaya:

      Městečko vzdálené asi 15 km nabízí pro odpočinek a relaxaci známé termální lázně, které vřele svým hostům doporučujeme. Další info na www.therme-laa.at


All rights reserved (c) 2009                         Created by: HJ-Mont